تاریخچه درب های اتوماتیک

تاریخچه درب های اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. از سوپرمارکت ها تا مدارس، بیمارستان ها و دفاتر اداری، احتمالاً شما هر روز از زندگیتان از آنها استفاده می کنید .شما شگفت زده خواهید شد اگر پی ببرید که درب های اتوماتیک در حقیقت از زمان یونان باستان شکل و سرچشمه گرفته اند.

درب اتوماتیک اسلایدینگ الودر

درب اتوماتیک اسلایدینگ الودر

اولین درب اتوماتیک در طول تاریخ

هرون ریاضیدان یونانی از اسکندریه با استفاده از یک سری طناب و قرقره یک سیستم درب اتوماتیک اختراع کرد. در این سیستم آب به وسیله ی آتش بزرگ گرما داده می‌شد و بخار حاصل به داخل محفظه ای پمپ می‌شد که سیستم عامل درب اتوماتیک را به راه می انداخت.

آغاز اتوماتیک سازی

بعد از حرکت ابتدایی یونان به سوی سیستم درب های اتوماتیک تا قرن بیستم که درب های اتوماتیک به عنوان یک محصول محبوب و پرطرفدار توسعه داده شوند هیچ خبری از این نوع از درها نبود.

در سال ۱۹۳۱ دو مهندس آمریکایی به نام های هوراک اچ رایموند و شلدون اس رابی اولین دستگاه نوری را طراحی کردند تا یک درب اتوماتیک را باز کند.
این اختراع در رستوران ویلکوکس پیر نصب شد تا به گارسون ها برای حمل بشقاب ها و لیوان ها کمک کنند.

در سال ۱۹۵۴ در دوران رونق پس از جنگ دو نفر آمریکایی دیگر به نام های لی هورتون و لو هویت… اولین نوع از درهای اتوماتیک ای را اختراع کردند که از سیستم محرک مت استفاده می‌کرد محرک مت از یک سیستم پنهانی داخلی استفاده می کرد.

بدین صورت که وقتی کسی جلوی درب می ایستاد بطور خودکار در را باز میکرد این درب ها بطور فزاینده‌ای در همه جا محبوب شدند. طوری که در سال ۱۹۶۰ درهای اتوماتیک کشویی در بسیاری از ساختمانهای عمومی از جمله بانک ها، هتل ها و مراکز خرید نصب شده بودند.

درهای اتوماتیک فعال شونده به وسیله حرکت

در در دهه ۱۹۷۰ سنسور های حرکتی اختراع شده بودند و به عنوان محرک برای باز شدن درهای اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گرفتند.
این باعث شد تا استفاده از درهای اتوماتیک با این سیستم رونق بگیرد و به افراد دارای ناتوانی کمک کنند تا با استفاده از سیستم و تکنولوژی غیر لمسی برای دسترسی و ورود و خروج از ساختمان از آن در ابعاد وسیع استفاده کنند.

در دهه ۱۹۸۰ درب اتوماتیک چرخشی (گردان)به بازار عرضه شدند و ساسی نثرهای تشخیص حرکت به عنوان بخشی معمول و اصلی از دربهای اتوماتیک کشویی در آمدند.

در دهه ۱۹۹۰ درب اتوماتیک تاشو اختراع شدند و سنسورهای اینسرت به عنوان یک روش استاندارد در فعال شدن درب های اتوماتیک قرار گرفتند.

در جامعه پیشرفته امروزی درب اتوماتیک به عنوان بخشی معمول در ساختمانهای تجاری در اقصی نقاط جهان مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته اند.

شرکت الودر با سالها تجربه در ساخت و نصب انواع درب اتوماتیک شیشه ای گردان و با داشتن نیروی متبحر در زمینه ساخت و نگهداری این محصول آماده خدمت رسانی به هم میهنان ارجمند به بخصوص معماران و سازندگان محترم می باشد. برای مشاوره و نیاز سنجی پروژه خود همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شماره تماس

۰۲۱-۴۴۰۹۵۴۳۵

۰۲۱-۴۴۰۴۰۰۲۱

۰۹۱۲۲۸۸۹۰۷۶

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *