درب برقی باید به دقت انتخاب شود و طرح و شکل و رنگ و ابعاد در این درب ها اهمیت زیادی دارد. به طور کلی هارمونی خوبی بین درب و نمای ساختمان در نظر گرفته می شود. کرکره های برقی بر اساس جنس تیغه و نوع موتوری که دارند نیز دسته بندی خود را خواهند داشت. به طور کلی وضعیت تعادل بین تیغه و موتورها در این درب ها اهمیت زیادی دارد. بنابراین در خرید درب برقی باید بتوانید همه جوانب را در نظر بگیرید.

 

درب برقی الودر

خرید درب برقی بر اساس جنس تیغه

به طور کلی جنسی که برای تیغه درب برقی در نظر گرفته از نوع آلومینیوم یا اکسترود، تیغه های فوم دار گالوانیزه و همینطور تیغه های شفاف و پلی کربنات هستند. البته جنس تیغه ها از نوع فوم دار و رول گیتر ارزیابی شده است.

تیغه ای که برای درب برقی استفاده می شود عضو اصلی و بسیار مهم است و اگر از نظر کیفیت و برند مناسب نباشد قابل قبول نخواهد بود. امروزه در ساخت درب های برقی از تیغه های آلومینیومی استفاده می شود و به طور کلی بیشترین درصد را شامل خواهد شد. دقت کنید که جنس گالوانیزه تیغه ها به طور کلی قیمت ارزان تری به نسبت جنس آلومینیومی دارد. به طور کلی از جدیدترین تیغه هایی که برای درب برقی استفاده می شود، جنس پلی کربنات است که هم ظاهری زیبا دارد و هم دوام خوبی برای آن دیده می شود. این تیغه ها از نظر سبک اجرایی مناسب بوده و شاخص گذاری های برجسته ای دارند. تیغه هایی که برای درب برقی استفاده می شوند به طور کلی بسیار زیبا بوده و سبک مشخصی در اجرای آنها دیده می شود.

تیفه آلومینیومی:

مثلاً تیغه های آلومینیومی را در نظر بگیرید. این تیغه ها به واسطه عبور آلومینیوم ذوب شده از داخل قالب تهیه می شود و نیاز به رنگ های کوره ای الکترواستاتیکی برای آنها خواهد بود. فاکتورهای وزن و همینطور سطح ضخامتی که برای جداره های آلومینیومی در نظر گرفته می شود روی قیمت تیغه ها تاثیر دارد. بگذارید مثالی در این راستا بزنیم. فرض کنید که از تیغه آلومینیومی برقی از جنس شمش استاندارد 6063 آلومینیوم استفاده شده باشد. این رویکرد به مرور زمان تغییر شکل نمی دهد و به طور کلی هیچ سر و صدایی ایجاد نمی کند و البته که در ریل نیز گیر نمی کند.

مدل دیگری از تیغه وجود دارد که مشهور به تیغه درب برقی گالوانیزه است. این تیغه از خم خوردن ورق گالوانیزه به واسطه دستگاه نورد تهیه می شود و معمولاً دو جداره طراحی شده است. در داخل این تیغه از فوم پلی یورتان استفاده می شود. این فوم نوعی عایق حرارت و صدا محسوب می شود و به طور کلی بر اساس جنس مواد اولیه و همینطور نازک بودن ورق گالوانیزه محاسبه خواهد شد. در ساخت این تیغه می توان گفت که از ارزان ترین مواد استفاده شده است.

 

 

خرید درب برقی بر اساس نوع موتور

یکی از بخش های اصلی به کار برده شده در درب برقی، موتور است، موتورها درب را به حرکت در می آورند و به طور کلی موتور درب برقی دسته بندی خاص خود را دارد. در صورتی که قرار است از درب برقی برای فضای کمتر از 9 متر استفاده شود، موتور توبولار مناسب خواهد بود. اگر متراژ مغازه بالای 9 متر باشد مثل پارکینگ معمولاً از موتورهای ساید استفاده می شود. اگر نیاز به باز و بسته شدن سریع درب برقی باشد و همینطور نیاز باشد که درب روان باز شود باید از موتورهای سانترال کمک گرفت. این موتورها در مرکز شفت کرکره برقی قرار می گیرند و به طور کلی به نسبت مدل های ساید گزینه بهتری هستند. از سوی دیگر این موتورها نیاز به فنربندی دارند و باید در نظر گرفته شود که نصب آنها هزینه بالاتری خواهد داشت.

این موضوع به طور کلی در لیست کم کاربر بودن این محصولات محسوب می شود.

درب اتوماتیک شیشه ای

جهت اطلاعات بیشتر لینک بالا را لمس کنید.

بهترین درب برقی کدام است؟

در خرید درب برقی نکته مهم نوع تیغه ای است که در ان به کار رفته است. مثلاً تیغه های کرکره برقی پلی کربنات یکی از بهترین مواردی است که می توانید با خیال راحت خریداری کنید. این تیغه ها پس از تیغه های آلومینیومی در دنیای درب های برقی، کاربرد بسیار زیادی دارند و به طور کلی برای کرکره برقی پارکینگ و مغازه و پنجره استفاده می شود. مواد اولیه ای که برای این درب ها استفاده شده است جنس کامپوزیتی است که در آن به کار رفته و بسیار مستحکم و مقاوم است. این جنس نانو پلی کربنات بوده و شامل تاییدیه پلیس پیشگیری است به این معنی که سطح استحکام آن به مراتب از کرکره های برقی آلومینیومی و گالوانیزه نیز بیشتر است. این کرکره به طور کلی ضد سرقت نامیده می شود.

قیمت تیغه کرکره برقی پلی کربنات دو برابر تیغه های آلومینیومی اعلام شده است و خاصیت ضد سرقت و ضد ضربه برای آن دیده می شود. البته که این جنس از تیغه ها تا حدودی ضد حریق هستند. در نهایت این محصولات از نظر کیفیت و دوام بسیار فوق العاده اجرا شده اند.

نتیجه گیری

شما به واسطه خرید و سفارش درب برقی می توانید مشاوره های لازم را دریافت کنید. مشاوره هایی که در این راستا در اختیار شما قرار می گیرد به چندین بخش تقسیم می شود. از یاد نبرید که این درب ها از نظر سبک اجرایی به چند دسته تقسیم شده اند و هر یک موقعیت اجرایی مخصوص به خود را دارند.

قیمت درب برقی بر اساس تیغه و مدل موتور و سبک اجرایی مشخص می شود اما خوشبختانه انواع درب برقی طراحی و ساخته شده اند که به واسطه سبک اجرایی می توانند اثربخشی خوبی داشته باشند.

در سال های اخیر سعی شده بهترین درب ها مورد استفاده قرار بگیرند و مشاوره های لازم بر اساس نوع درب سنجیده شوند. از یاد نبرید که این درب ها بر اساس روالی که دارند دسته بندی می شوند. درب های برقی هم سایز بندی های متنوعی دارند و هم بر اساس مدلی که برای آنها طراحی شده است می توان بهترین کیفیت را در نظر گرفت.

 

 

 

 

خشایار شیرنظرمشاهده نوشته ها

Avatar for خشایار شیرنظر

صنعت ساختمان طیف وسیعی از خدمات و محصولات رو دربر داره که من سال هاست در زمینه نرده استیل، درب برقی، درب اتوماتیک، شیشه سکوریت، شیشه بالکن، کرکره برقی، نمای شیشه ای ، نرده شیشه ای و محصولات و خدمات مرتبط در حال فعالیت هستم. خوشحالم میشم بتونم کمکی به ایرانیان عزیز داشته باشم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.