اگر می خواهید درب اتوماتیک خریداری کنید بهتر است یک سری نکات را مدنظر قرار دهید در غیر این صورت خرید شما هوشمندانه نخواهد بود. مدل های متنوع در سایت به شما معرفی شده است پس دست شما در انتخاب باز است.

 

درب اتوماتیک
اجرای درب اتوماتیک توسط الودر

راهنمای انتخاب درب اتوماتیک

اولین چیزی که در خرید باید به آن دقت کنید نوع مکانی است که قرار است درب در آن اجرا شود. درب اتوماتیک در مدل های شیشه ای، پارکینگی، کرکره ای، تلسکوپی، لولایی، کرو، مثلثی و … دسته بندی می شوند.

مثلاً برای بیمارستان از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می شود اما برای یک فروشگاه می توان از درب اتوماتیک کرکره ای استفاده کرد.  پس اولین موضوعی که باید به آن دقت شود، محل اجرای درب است. برای هتل ها و مراکز خرید و ادارات دولتی نمی توان از یک نوع درب استفاده کرد.

نکته بعدی مربوط به میزان ترافیک یا تردد روزانه است. اگر قرار است از درب اتوماتیک برای بانک استفاده شود قطعاً تردد روزانه بسیار زیاد خواهد بود و می بایست از بهترین مدل درب اتوماتیک استفاده شود که در طول روز بارها باز و بسته شود بدون اینکه سنسورها با خطا همراه شوند.

 

به عملکرد و کارایی درب اتوماتیک دقت کنید!

بسیاری از افراد اطلاعات کافی در خصوص کارایی و عملکرد درب اتوماتیک ندارند. به این ترتیب تفاوت قیمت این درب ها برایشان عجیب به نظر می رسد. مثلاً درب های کشویی دستی قیمت ارزانتری به نسبت مدل های اتوماتیک دارند. مدل های اتوماتیک بدون دخالت دست باز و بسته می شوند.

بهتر است عملکرد و کارایی انواع درب های کشویی را به خوبی بشناسید. برخی از درب ها برای فضاهای محدود استفاده می شوند. فضاهایی که عرض و ارتفاع نسبتاً کمی دارند. درب هایی که برای متراژ کم استفاده میشوند به نسبت درب هایی که برای فضاهای بزرگ استفاده می شوند یک سری تفاوت ها دارند. این موضوع بر روی عملکرد درب و یراق آلات نصب شده روی درب نیز ارزیابی می شود. انتخاب و خرید انواع درب اتوماتیک می بایست بر اساس عملکرد آن صورت بگیرد.

 

قیمت درب اتوماتیک

غلطک های برقی درب اتوماتیک را بشناسید!

شاید کمتر کسی در زمان خرید درب اتوماتیک به غلطک های آن دقت داشته باشد. غلطک ها از اجزای مهم درب های اتوماتیک محسوب می شوند و چون کارایی و تماس مداوم با محیط بیرونی دارند باید از نظر کیفیت و جنس بسیار عالی باشند. به طور کلی غلطک های برقی از نظر درجه کیفیت می بایست بسیار مقاوم باشند به طوری که در مقابل رطوبت و دمای بالا کارایی خود را از دست ندهند. از سوی دیگر اگر کیفیت این قطعه کم باشد در زمان باز و بسته شدن درب ها رویکرد نامناسبی از خود نشان می دهد و شرایط بدی ایجاد می کند.

غلطک های اجرایی برای درب اتوماتیک شیشه ای می بایست از نظر سبک اجرایی به چندین بخش تقسیم شده باشد. به طور کلی برخی از غلطک ها برقی و برخی به صورت بازویی طراحی شده اند. در این زمینه قطعاً نیاز به مشاوره خواهید داشت.

بگذارید در مورد غلطک  کمی بیشتر توضیح دهیم. غلطک قطعه ای است که حرکات  را در جهت های مختلف کنترل می کند و در نهایت روی ریل اصلی قرار می گیرد. زمانی که جسم یا فرد به درب نزدیک شد، سنسورهای موجود در درب سیگنال لازم را برای باز شدن درب به کنترل باکس ارسال خواهد کرد.

سیگنال های ارسالی که آنالیز شده اند سبب می شوند تا نیروی لازم برای حرکت تسمه به لنگه های درب وارد شود. به طور کلی غلطک های بازویی و برقی برای حرکت تسمه ها، در جهات مختلفی حرکت می کنند به این ترتیب به صورت اتوماتیک باز می شود.

غلطک های بازویی می بایست در برابر نوسانات حرارتی مقاومت خوبی داشته باشد چون کوچکترین مشکل در این غلطک ها سبب می شود که عملکرد درب نامناسب شده و توانایی لازم برای حرکت روان را نداشته باشد

 

دقت به جک اتوماتیک درب ها

موضوع دیگری که در خصوص درب اتوماتیک دیده می شود نوع جک به کار برده شده در آن است.

مثلاً در برخی از درب ها از جک های هیدرولیکی استفاده شده است. اگر فضای مورد نظر با رفت و آمد زیادی همراه باشد نیاز است که از این مدل جک استفاده شو. این مدل از جک ها به نسبت جک های الکترومکانیکی قیمت بالاتری دارند. از سوی دیگر این جک ها گرم نمی شوند و میزان استهلاک آنها کم است. توانایی جک های هیدرولیکی نیز تا 1 تن اعلام شده است. این جک ها احتیاج به سرویس ماهانه خواهند داشت.

دسته دوم از جک هایی که  استفاده می شود جک های الکترومکانیکی است، این مدل از جک ها در ساختمان هایی که کمتر از 50 واحد هستند استفاده می شود و می تواند وزن درب را تا حد 700 کیلوگرم تحمل نمایند. البته که قیمت این جک ها نیز کمتر اعلام شده است. این جک ها در دو سبک 220 ولت و 24 ولت تولید می شوند.

جک های برقی می بایست از نظر ترمز و دور به صورت باکیفیت طراحی شده باشند تا صدای کوبیده شدن درب شنیده نشود. همه این موارد بخش مهمی در خرید درب اتوماتیک محسوب می شود و باید به دقت بررسی شود.

 

جمع بندی

در انتخاب درب اتوماتیک باید به همه موارد به خصوص قیمت. دقت لازم داشته باشید در غیر این صورت محصولی که به دست شما می رسد کیفیت خوبی نخواهد داشت. یک نکته مهم دیگر که قطعاً باید بررسی کنید این است که بسیاری از درب های اتوماتیک در سال های اخیر از نظر سبک اجرایی متفاوت بوده و شرایط اجرایی آنها نیز خاص است بنابراین بدانید که چه خریداری می کنید. مثلاً می بایست بدانید در صورت قطع شدن برق درب مورد نظر چطور کار می کند. همینطور می بایست اطلاعات کافی در خصوص کیت شارژ و باطری درب داشته باشید. باطری درب ها کمک می کنند تا در زمان قطع برق بتوانید از آن استفاده خوبی کنید. این موضوع به نوبه خود می تواند بسیار مهم باشد. هوشمندانه خرید کنید تا خرید شما به بهترین نحو مورد رضایت قرار بگیرد.

درب اتوماتیک شیشه ای

خشایار شیرنظرمشاهده نوشته ها

Avatar for خشایار شیرنظر

صنعت ساختمان طیف وسیعی از خدمات و محصولات رو دربر داره که من سال هاست در زمینه نرده استیل، درب برقی، درب اتوماتیک، شیشه سکوریت، شیشه بالکن، کرکره برقی، نمای شیشه ای ، نرده شیشه ای و محصولات و خدمات مرتبط در حال فعالیت هستم. خوشحالم میشم بتونم کمکی به ایرانیان عزیز داشته باشم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.