راهنمای جامع برای خرید کرکره برقی ایمن در سال ۹۹

راهنمای جامع برای خرید کرکره برقی ایمن در سال ۹۹

کرکره، کرکره برقی، کرکره رول آپ اصطلاحاتی هستند که برای تعریف و تشریح انواع کرکره برقی که دارای تیغه های متفاوت هستند و توسط لولا به هم متصل می شوند و از جنس آلومینیوم یا آهن می باشند و در مواقع احتیاج باز و یا بسته می‌شوند ، به کار می رود.
کرکره های ایمن یا امن دارای درجه های مختلفی از ویژگی های ایمن از قبیل ضخامت و قفل های ایمن هستند که به طور کلی باعث ایمنی بیشتر کرکره ها می گردد.
کرکره های بیرونی دارای یک سیستم قفل مرکزی می باشند که قابایت باز و بسته شدن با زمانبندی از قبل تعیین شده را دارا می‌باشند.
بسیاری از خصوصیات امنیتی وجود دارند که شما میتوانید برای ایمن تر کردن کرکره برقی خود برای آنها سرمایه گذاری کنید.

کرکره برقی ایمن

کرکره های برقی ایمن از چه ساخته شده‌اند؟

تیغه های کرکره ها از آلومینیوم و یا استیل ساخته شده‌اند و می‌توانند با هر سازه و ساختاری همسان سازی و هماهنگ شوند تا اطمینان خاطر شما را از هر جهت در محیط خانه و یا محیط اداری و تجاری خود برآورده کنند.

چرا آلیاژ آلومینیوم برای ساخت تیغه کرکره برقی بسیار مناسب است؟

آلیاژ آلومینیوم دارای خصوصیات و ویژگی‌های می باشد که آن را بهترین و مناسب ترین گزینه برای تبدیل شدن به متریال اصلی کرکره برقی ایمن مبدل می‌سازد.

  • آلومینیوم یک فلز کم وزن است به طوری که چگالی آن به ۲۷۰۰ کیلوگرم در متر مربع می‌رسد. که این چگالی آنرا یک فلز معمولی کم وزن معرفی می‌کند.

در برابر سایر فلز ها آلومینیوم در حقیقت سه برابر سبک تر از آهن است ، در حالی که با همان سختی و مقاومت است.

چرا این قضیه مهم است؟ برای اینکه متریال کم وزن در کرکره برقی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی در هنگام عملکرد کرکره رول آپ می شود و این در حالی است که آهن با وزن سنگینی که دارد انرژی بیشتری در هنگام کار کردن نیاز دارد.

  • مقاومت بالای آلومینیوم در برابر خوردگی است این مسئله باعث عمر بیشتر کرکره برقی شما می شود همچنین هزینه تعمیر و نگهداری آن را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.
  • آلومینیوم به وسیله آنادایز کردن تا نقاشی کردن می تواند دارای شکلهای بسیار متنوعی باشد.

کرکره برقی ایمن1کرکره برقی 1کرکره برقی

آنادایز کردن می‌تواند به طور خاص باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی و ضد ضربه شدن آن شود. ظاهر گوناگونی که به وسیله آنادایز شدن یا نقاشی کردن به وجود می‌آید به آلومینیوم اجازه می دهد تا به راحتی قابل هماهنگ سازی با محیط و دکور جایی باشد که قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین صاحبان مشاغل و واحدهای تجاری می‌توانند از لوگو و تبلیغات روی کرکره برقی خود استفاده کنند.

  • آلومینیوم ها هادی جریان برق هستند
  • همچنین آنها شکل پذیرند و با توجه به محیطی که قابل استفاده قرار خواهند گرفت قابل تغییر و هماهنگ‌سازی هستند.
  • آلومینیوم ها قابلیت بازیافت پذیری بسیار بالایی دارند اگر شما مانند بسیاری از افراد که مسئله محیط زیست برایشان مهم است می باشید و به کاهش گازهای گلخانه ای می اندیشید آلومینیوم می‌تواند به طور نامحدود بازیافت شود و دوباره مورد استفاده قرار بگیرد بدون اینکه خصوصیت و ذات آن تغییر پیدا کند.

طی دو دهه گذشته درصد فلزاتی که استفاده شده اند و دوباره بازیافت شده‌اند به طور مستمری رو به افزایش بوده است و این این برنامه این است که همچنان ادامه دارد.

کرکره برقی2

بزرگترین مزیت و سود استفاده از کرکره های رولاپ و تیغه های امنیتی چیست؟

کرکره برقی های ایمن منافع بسیاری را برای صاحبان مشاغل و مصرف کنندگان خانگی ارائه می دهند. این منافع نه تنها از نظر زیبایی شناسی و ظاهری باعث بهبود محیط می‌گردد، بلکه باعث صرفه جویی در پول و انرژی می‌شود.

راه حل امنیتی

از نظر امنیتی کرکره های رول آپ به عنوان یک مانع سخت محسوب می‌شوند و مورد توجه قرار گرفته اند. برای محافظت از سرمایه شما چه شما یک مصرف کننده تجاری و یا یک مصرف کننده خانگی باشید در برابر جرایمی از قبیل خرابکاری و سرقت از شما محافظت می کنند. کرکره های برقی ایمن باعث پیشگیری از این دست جرم ها می گردد در حالی که سایر موارد امنیتی وقتی به کار می افتند که جرم در حال وقوع باشد.

محافظت در برابر توفان و گردباد

هر کسی که طوفان و گردباد را تجربه کرده باشد می‌تواند به شما این مسئله را گوشزد کند که گرد و غبار و شن های معلق در هنگام طوفان می تواند ریسک بزرگی برای پنجره ها باشد.
کرکره های برقی می توانند پنجره های شما را در برابر این گرد و خاک ها محافظت کند.

محافظت در برابر نور خورشید

کرکره های برقی می‌توانند مبلمان شما را در برابر گرمای نور شدید خورشید به خصوص در ماه های گرم سال تابستان مورد محافظت قرار دهد. خورشید و اشعه آن همچنین می تواند باعث آسیب رساندن به صندلی و مبلمان و و روکش آن ها شوند. کرکره های برقی نور خورشید را به طور کامل متوقف می کنند و تاثیر های مضر آن را از خانه شما دور میکنند.

کرکره برقی3کرکره برقی5کرکره برقی4در هنگام خرید کرکره برقی باید به چه ویژگی های امنیتی آن توجه کنیم؟

طبیعتاً وقتی صحبت از خرید کرکره رول آپ ایمن می کنیم یکی از چیزهایی که به عنوان آینده نگری باید به آن توجه کنیم ویژگی های امنیتی این محصول است.
در ادامه این مقاله به یک لیست از ویژگی های امنیتی که باید در هنگام خرید کرکره های رول آپ به آن توجه کنیم اشاره می شود، که می توان در هنگام خرید این محصول با توجه به آن کرکره ای انتخاب کرد که دارای قدرت و استقامت بیشتر باشد، همچنین شانس کمتری برای آسیب دیدن به آن و در نتیجه به دارایی شما وجود داشته باشد.

سیستم ریل دو بخشی

سیستم ریل دو بخشی یا دو قسمتی از خصوصیات امنیتی بسیار مهم است که در هنگام خرید این محصول باید به آن توجه کرد.
وقتی که کرکره دارای ریل دو بخشی باشد اتصال دهنده ها و بسط ها از قسمت بیرون مخفی می شوند و غیر قابل دسترس می باشند همچنین کرکره ها دارای سیستم کنترل مرکزی هستند که در مواقع تعیین شده می توانند به طور اتوماتیک باز یا بسته شوند و این خصوصیت باعث می شود که کسی نتواند با دستکاری ریل ها راهی به سمت داخل باز کند و کرکره های ایمن را از سر راه بردارد.

کانال ریل های عمیق‌تر

یک کانال کم عمق شانس خارج کردن کرکره از ریل توسط یک فرد وارد با زور را زیاد تر میکند. یک کانال ریل عمیق‌تر برای کرکره برقی، شانس خارج کردن کرکره از ریل با فشار را به طرز چشمگیری کاهش می دهد . ریل های استاندارد دارای عمق ۲۵ میلی متر هستند ولی کانال های عمیق و امنیتی دارای عمق ۴۰ میلی متر هستند.

سیستم نگهداری لبه ها

این سیستم از امن ترین سیستمها در بازار می‌باشد. این سیستم به بدین گونه کار می‌کند که، این سیستم ریل ها دارای شیار هایی در قسمت داخل می باشند و انتهای تیغه را نگه می دارند اگر نیروی به سمت تیغه ها وارد شود تا با وارد کردن زور و فشار آنها را از ریل خارج کند، لبه تیغه‌ها داخل شیارها گیر می‌کند و این مورد باعث این می‌شود که تیغه ها به راحتی از داخل ریل ها خارج نشوند.

استفاده از سیستم لبه ها یا همان ریل شیار دار ،یک سیستم پرهزینه می باشد و برای مکانهایی که دارای ملاحظات امنیتی بیشتری می باشند نظیر مغازه های طلافروشی و جاهایی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد و جاهایی که استانداردهای امنیتی از حد معمول بیشتر باید رعایت شود مورد استفاده قرار میگیرد.
همچنین این سیستم برای مواردی که پهنای درب ورودی کرکره بسیار بزرگ باشد پیشنهاد می شود. این سیستم لبه ها برای مواقع و برای جاهایی که طوفان وجود دارد ساخته شده است ولی می توان از آنها در جاهایی که احتیاج به استفاده از ملاحظات امنیتی بیشتر است مورد استفاده قرار بگیرد.

کرکره برقی6

تقسیم تیغه های عریض

تیغه‌های کرکره در دهانه های کرکره در قسمت میانی از استحکام کمتری برخوردار خواهند بود. در این مواقع تقسیم کرکره ها به دو بخش یا بخش های بیشتر در افزایش امنیت بسیار موثر خواهد بود.
برای این کار میتوان از یک اپراتور برای هر دو قسمت استفاده کرد. البته هزینه های اضافه تری برای ریلهای بیشتر و زمان و هزینه نصب و راه اندازی به پروژه اضافه خواهد شد، ولی این باعث اضافه شدن بیش از حد هزینه ها نمی شود.

متریال داخل تیغه ها

اینکه چه چیزی در داخل تیغه های کرکره برقی استفاده و پر شده اند، مهم است خیلی از تیغه ها به وسیله فوم پر شده‌اند.
چگالی این فومها می توانند در تعیین مقاومت و قدرت تیغه ها موثر باشد. در ادامه این مقاله ، فوم‌های مختلفی که در تیغه های کرکره برقی مورد استفاده قرار می گیرد ذکر می کنیم:
تیغه هایی با قدرت کم دارای چگالی ۱۰۰ کیلو گرم در متر مکعب هستند.
مقاومت میانی قدرت یا قدرت میانه بین ۱۰۰ کیلو گرم در متر مکعب تا ۳۰۰ گرم کیلوگرم در متر مکعب چگالی دارند
تیغه با مقاومت بالا تا ۶۶۰ کیلوگرم بر متر مکعب چگالی دارند.

قفل خودکار در مقابل قفل اتوماتیک

قفل های اتوماتیک معمولاً داخل پانل باکس کرکره برقی یا در طول تیغه های کرکره قرار می‌گیرند.
خوبی و منفعت این مورد این است که قفل ها خارج از دید قرار می‌گیرند و نمی توانند توسط کسی دستکاری شوند.
این قفل ها وقتی کار می‌کنند که کرکره ها پایین باشد. در این موقع است که با درگیر می‌شوند همچنین قفل آنها در هنگام حرکت اپراتور و بالا رفتن در باز میشود در مقابل قفل های دستی در محلی پایین کرکره قرار می گیرند و در هنگام پایین بودن کرکره می توان از آن ها استفاده کرد و تنها در صورتی که از قفل های مستحکم با سیستم داخلی مناسب و امن استفاده شود برای تامین امنیت کرکره های برقی استفاده از آنها توصیه می شود

سیستم موتور دستی

سیستم موتور موتور با سیستم کارکرد اضطراری این نوع موتورها به گونه ای هستند که با مکانیزم ای که دارند در هنگام قطع برق و یا زمانی که موتور کار نمی‌کند سیستم دنده های موتور این کرکره برقی به گونه ای است که قابلیت بالا رفتن یا پایین آمدن وجود دارد.
پیشنهاد ما استفاده از این سیستم است چرا که در صورت قطع برق و یا کار نکردن موتور می توان به صورت دستی کرکره را جابجا کرد تا امنیت برقرار گردد.

کلیدهای فوق امنیتی ، کارت امنیتی ، کیپد دیجیتال

وقتی که شما برای قسمت ورودی اصلی سیستم امنیتی ایجاد می کنید ، احتیاج دارید که درب‌ها از قسمت خارجی به گونه‌ای باز شوند .
برای این کار قفل های امنیتی زیادی وجود دارند که شما میتوانید یکی از آنها را انتخاب و استفاده کنید. سوئیچ های امنیتی که شما برای ورود باید کدی را وارد کنید تا کرکره ها باز شوند یا استفاده از سیستم RF بی سیم این روزها بسیار پرطرفدار و محبوب هستند این سیستم امنیتی این امکان را فراهم می‌کند که فقط شما و خانواده تان یا کارکنان و پرسنل شما به ساختمان دسترسی داشته باشند.

پنهان کردن سیستم سیم کشی ها

شما نیاز دارید تا از دسترسی دزدها و خرابکاران به سیستم سیم کشی کنترل کرکره برقی ها جلوگیری کنید تا امنیت ملک و یا ساختمان شما بالاتر برود.

کرکره ایمن خود را به سیستم هشدار متصل کنید

کمپانی های بسیاری هستند که پیشنهادات زیادی برای متصل کردن کرکره برقی شما به سیستم هشدار فعلی تان را دارند این سیستم هشدار و زنگ زمانی که کسی سعی کند یک قسمت را دستکاری کنند به وجود می آید می آید. منفعت این کار این است که صدای هشدار معمولاً باعث ترسیدن و فرار خرابکاران می گردد.

سخن پایانی و نتیجه گیری

نصب کرکره برقی امن یکی از بهترین روش ها برای ایمن کردن ساختمان و ملک شماست.
یک ضرب المثل قدیمی می گوید هرچقدر که پول بدهید همانقدر آش می خورید. این ضرب‌المثل در صنعت کرکره بسیار صدق می کند.
وقتی که شما می‌خواهید کرکره برقی بخرید، باید تا می‌توانید سوال بپرسید و تا می توانید جزئیات احتیاجات و ملزومات امنیتی خود را به کارشناسان ارائه دهید، تا آنها بهترین روش و راه حل را برای احتیاجات امنیتی شما ارائه دهند.
همچنین وقتی که به دنبال خرید کرکره برقی هستید شما باید تا جای ممکن سوال بپرسید و جزئیات بیشتری را به کارشناسان فروش در مورد احتیاجات خاص خود ارائه دهید تا آنها بهترین راهنمایی را برای شما و برای رفع مسائل امنیتی شما ارائه دهند.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *