راهنمای خرید درب های اتوماتیک

درب های شیشه ای اتوماتیک

در این مقاله قصد داریم تا به نکاتی که در هنگام خرید دربهای اتوماتیک باید به آنها توجه کنیم یا همان راهنمای خرید درب های اتوماتیک بپردازیم.

با ما همراه باشید.

از آنجایی که خرید دربهای اتوماتیک یک سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید ویژگی های مهم می بایستی مورد توجه قرار بگیرد.
چه این درب ها در قسمت جلوی ساختمان یا فروشگاه به کار برود چه برای درب پارکینگ و حتی برای پنجره ها مورد استفاده قرار بگیرد این مهم است که قبل از نصب و خرید این درب ها این موارد را مورد توجه قرار دهیم.
متن پیشِ رو در مورد حقایق، ویژگی ها و واژه شناسی درب های اتوماتیک توضیحاتی را ارئه می دهد.

درب اتوماتیک اسلایدینگ

درب اتوماتیک اسلایدینگ

راهنمای خرید درب های اتوماتیک

مصرف انرژی

اکثر درب های اتوماتیک جدید و معاصر دارای دارای موتور dc با مصرف انرژی کم هستند. با این حال میزان مصرف انرژی در هنگام عملیات باز و بسته شدن که موتور درب از آن استفاده می کنند و حدود ۵۰ ثانیه طول می کشد بسیار مهم است.
نکته مهم دیگر مدیریت مصرف انرژی در هنگام آماده بودن و مواقعی که از درب استفاده نمی شود می‌باشد مدیریت مصرف انرژی در این مواقع می‌تواند باعث ذخیره شدن و کاهش مصرف انرژی در دوران طول عمر درب باشد.

قدرت موتور

انتخاب موتوری با توانایی بیشتر از نیروی مورد نیاز برای باز و بسته کردن درب بسیار مهم است و اینکه لازم نباشد تا موتور از تمام نیروی خود برای باز و بسته کردن درب استفاده کند برای طول عمر بیشتر و خرابی کمتر درب در طول زمان بسیار حائز اهمیت می باشد.

باز و بسته شدن آهسته

داشتن این خاصیت باعث می شود تا فشاری که به درب وارد میشود بسیار کاهش یابد. اهمیت این مسئله در موتور درب اتوماتیک برای درهای با وزن سنگین بسیار مهم است و به طول عمر درب کمک می‌کند. ضمن اینکه با این خصوصیات عملکرد آن لوکس و زیبا به نظر می آید.

امنیت

امنیت به وضوح از مهمترین نگرانی‌ها در مورد درب های اتوماتیک می باشد. چراکه این درب ها از وسایل بزرگ و سنگین بحساب می آیند که باید این امکان فراهم باشد تا در صورت مسدود شدن درب در هنگام عبور فرد یا حیوان خانگی به سرعت از حرکت بایستند این مسئله حداکثر امنیت برای حیوانات خانگی و افراد را در کنار صرفه جویی در هزینه و زمان تضمین می کند.

دکمه کنترل دیواری

وجود داشتن یک دکمه دیواری برای کنترل درب در هنگام خرابی آن مانند ریموت کنترل می تواند بسیار کاربردی باشد.
بسیار با ارزش است اگر هنگام خرید درب اتوماتیک به این مسئله توجه داشته باشید که سوئیچ با کیفیت داخل اپراتور برای دکمه دیواری در کنترلر داخلی تعبیه شده باشد .
در بعضی از برند های درب اتوماتیک این سوئیچ های داخلی بدون نیاز به هزینه اضافی قابل دسترس است.

هزینه اضافه

اینکه درب های اتوماتیک بتوانند سالیان طولانی بدون خرابی به کار خود ادامه دهند دهند بستگی زیاد به نوع طراحی درب و کیفیت ساخت آنها بستگی دارد. بنابراین پرداخت هزینه اضافه برای کیفیت بهتر میتواند نوعی سرمایه گزاری برای عمر و کاردکرد بدون خرابی بیشتر برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای باشد.

سیستم باز کننده اضطراری

اگر شما یک سیستم درب جایگزین ندارید یک باز کننده اورژانسی برای باز کردن دستی درب برای مواقعی که برق قطع میشود احتیاج دارید.
اکثر موتورهای دربهای برقی دارای سیستم قفل اضافه هستند که به طور جداگانه بر روی در نصب می‌شود و اجازه می‌دهد که به طور دستی قفل آن باز شود قفل های اضافی معمولاً مخفی هستند و باعث افزایش امنیت می گردند.

اپراتور درب های الکتریکی که به خوبی طراحی شده اند اکثرا دارای کابل باز کننده دستی هستند که می تواند به سیستم اصلی قفل درب متصل شود و یک سیستم دستی با کاربری آسان برای هنگامی که برق قطع میشود فراهم می کند.

ضمانت

دربهای اتوماتیک خوب دارای ضمانت هستند. به عنوان یک قانون کلی گارانتی و ضمانت بیشتر نشانه اعتماد سازنده به کیفیت محصول خود و دوام بیشتر آن است.

موجود بودن قطعات یدکی

اطمینان حاصل کنید که نوعی از درب اتوماتیک را انتخاب می کنید که دارای کلیه قطعات آن برای مدت طولانی توسط سازنده فراهم می گردد .بطور مثال ریموت کنترل اتوماتیک.

در صورت توجه به این نکته شما می توانید سال های زیادی به کار کرد مناسب درب اتوماتیک خود تکیه کنید. متاسفانه خیلی از سازندگان از فراهم کردن قطعات جایگزین خودداری می کنند و در صورت خرابی یک قطعه کوچک که خارج از ضمانت باشد مصرف‌کننده ناچار به تعویض کل موتور ،اپراتور و… می‌گردد.

درب اتوماتیک اسلایدینگ نقره‌ای

درب اتوماتیک اسلایدینگ

چرا درب اتوماتیک را از شرکت الودر تهیه کنیم؟

شرکت اَلودَر با ده سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع درب اتوماتیک شیشه ای با کیفیت و با دارا بودن نیروی زبده و کارآمد و ارایه خدمات بعد از فروش، گزینه ای مناسب برای خرید درب های اتوماتیک می باشد .

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان همین حالا با مشاوران شرکت الودر تماس بگیرید:

شماره تماس:
۰۲۱۴۴۰۹۵۴۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *