راه‌کارهایی و نکاتی برای افزایش طول عمر درب های اتوماتیک شیشه ای

راه‌کارهایی و نکاتی برای افزایش طول عمر درب های اتوماتیک شیشه ای

در این نوشته ما قصد داریم تا با نگاهی نزدیک تر به درب های اتوماتیک شیشه ای راه‌کارهای ساده و موثر که در افزایش طول عمر درب های اتوماتیک موثر هستند را مطرح کنیم، تا با انجام آن‌ها طول عمر درب اتوماتیک ما تا حد امکان افزایش یابد.

درب اتوماتیک شیشه ای (اسلایدینگ)

درب اتوماتیک شیشه ای (اسلایدینگ)

درب اتوماتیک چیست و چگونه کار میکند؟

یک درب اتوماتیک دربی است که بطور خودکار و یا اتوماتیک باز و بسته می شود و بسته به نوع نصب ش شده آن عملکرد متفاوتی دارد.

به طور مثال درب های اتوماتیک سوئینگ یا لولایی عملکردی مانند سایر درهای لولایی دارند، با این تفاوت که دارای چشمی و اپراتور هستند. که در صورت نزدیک شدن فرد ،از طریق چشمی اپراتور درب را به طور خودکار می کند، آن را باز نگه میدارد و پس از آن در را می بندد.
در مدل دیگر درب های اتوماتیک مانند درب های اتوماتیک اسلایدینگ که بسیار هم فراگیر هستند اپراتور و نحوه کارکرد درب کاملاً با نوع سوئینگ متفاوت است و برای ورود و خروج پانل های شیشه ای در به طرفین میروند.

درب های اتوماتیک در چه جاهایی به کار گرفته می شوند؟

بیشترین کاربرد درب های اتوماتیک مورد استفاده قرار میگیرند، در مراکز تجاری است. اما می توان در هر جای دیگری از آن استفاده کرد.
بیشترین جایی که درب ها بکار گرفته میشوند:

  • مراکز تجاری
  • دانشگاه‌ها
  • مدرسه‌ها
  • مراکز پزشکی و درمانی
  • جاهای بسیار مختلف دیگر

رسیدگی و توجه به درب های اتوماتیک ممکن است به راحتی فراموش شوند، هر وقت به سمت آن ها بروید آنها به سادگی در را باز و بسته می کند و پس از عبور شما درب را می بندند بسیار ساده…

با این حال تعدادی نکته وجود دارد که با توجه کردن و انجام آنها میتوان عمر در های اتوماتیک را به حداکثر رساند.

اگر مراقبت و رسیدگی به خوبی انجام پذیرد طول عمر درب اتوماتیک به حداکثر می رسد.

بعضی از این دربها می تواند تا ۲۰ سال به راحتی و بدون مشکل کار کنند.

درب اتوماتیک اسلایدینگ

درب اتوماتیک اسلایدینگ

و اما نکاتی برای افزایش طول عمر درب های اتوماتیک شیشه ای

بهترین کار برای افزایش عمر درب اتومات قبل از هر چیز و در مرحله اول ، چک کردن و باز بینی مفصل درب اتوماتیک بصورت ماهانه است. مورد مهم دیگر چک کردن  درب اتومات از لحاظ ایمنی است . باید اطمینان حاصل کنید که آیا سنسورهای ایمنی به طور درست کار می کنند یا خیر و آیا سرعت و قدرت باز و بسته شدن درب ها درست است یا خیر

مسئله بعدی که باید به آن توجه کرد یک سرویس دوره ای است که توسط یک شرکت معتبر و مطمئن برای درب اتوماتیک انجام شود می‌باشد.

نکاتی که عمر درب شما را طولانی تر می‌کند:

اول تمیز کردن و چک کردن گرد و غبار که ممکن است روی ریل ها پس از عبور و مرور افراد پیاده وجود داشته باشد.

دوم خوب گوش کنید وقتی که از بین درب عبور می کنید کمی بایستید و به صدای آن گوش بدهید شما هر روز از بین در عبور می کنید و حتماً با صدای معمولی درب آشنا هستید و می دانید که صدای باز و بسته شدن آنها به چه صورت است.تغییر صدا می تواند هشداری از مسأله بوجود آمده باشد که باید به آن توجه کنید.

سوم مواقع مختلف و دوره‌ای درب را تست کنید تا ببینید آنگونه که باید باز و بسته می شود و مطمئن شوید که و سنسور های آن درست کار میکند.
بهترین وقت برای تست دربهای اتوماتیک در موقع تست مانور آتش نشانی است، تا ببینید که آنها با افزایش نرخ ورود و خروج افراد چگونه از خود عکس العمل نشان می دهند و باز و بسته می‌شوند.

چهارم درب ها را روغن کاری کنید، جاهایی که لازم است و این امکان وجود دارد درب ها را روغن کاری کنید تا عمل باز و بسته شدن درها با نرمی انجام شود این کار می تواند به درب ها کمک کند که سالم‌تر بمانند و اصحلاک آن‌ها کمتر شود.

ممکن است موارد گفته شده بسیار ساده به نظر برسند ولی با انجام مرتب آنها می‌توانید ببینید چطور این کارها به طول عمر دربهای اتوماتیک شما کمک می کند.

درب اتوماتیک اسلایدینگ

درب اتوماتیک اسلایدینگ

در آخر همانطور که قبل تر هم گفته شد داشتن یک قرارداد تعمیر و بازبینی و چک کردن دوره ای درب ها با یک شرکت معتبرِ درب های اتوماتیک ضروری است و کمک می کند که دربها در طول زمان سالم بمانند و در صورت بروز اشکال و ایراد جزئی قبل از آنکه خسارت عمده ای وارد شود مشکل برطرف شود.

پی‌نوشت:

شرکت اَلودَر با بیش از ده سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع درب اتوماتیک شیشه ای با کیفیت و با دارا بودن نیروی زبده و کارآمد گزینه ای مناسب برای قرارداد تعمیر و بازبینی و چک کردن دوره ای درب های اتوماتیک می باشد .

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان همین حالا با مشاوران شرکت الودر تماس بگیرید:

شماره تماس:
۰۲۱۴۴۰۹۵۴۳۵

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *