سازه‌های شیشه‌ای از قرار گرفتن شیشه‌های مختلف با عناصر و یراق‌های فلزی در مجاورت یکدیگر ساخته می‌شوند. از انواع مختلف سازه‌های شیشه‌ای می‌توان به نرده و جان پناه‌های تمام شیشه‌ای، ویترین‌های فروشگاه‌ها، دیوارها و دیوارپوش‌های شیشه‌ای، کف‌ها، سقف‌ها و پله‌های شیشه‌ای اشاره کرد.  این سازه‌ها بعد از بررسی نیاز و خواسته کارفرما، طراحی و بعد از ارائه نقشه و جزئیات دقیق اجرایی و برداشت دقیق ابعاد، توسط تیم اجرایی نصب خواهد شد.

پیشرفت صنایع شیشه سازی باعث تمایل بیشتر برای استفاده از شیشه در صنایع ساختمانی شده است

دامنه بهره برداری از شیشه به عنوان عنصری نوین، شفاف، زیبا و ایمن، دیگر تنها محدود به نمای ساختمان‌ها و پنجره‌ها نمی‌شود و معماران تمایل دارند تا از آن در معماری داخلی و فضاهای درونی‌تر ساختمان نیز استفاده کنند. دانش مهندسی خواص سازه‌ای شیشه در دهه‌های اخیر دو برابر پیشرفت داشته است و به موجب آن معماران توانستند بار دیگر درخواست‌های قدیمی خود را برای افزایش حداکثر شفافیت در عناصر معماری به مهندسین سازه ارائه دهند.

خواص مکانیکی و سازه‌ای شیشه‌های چند لایه مانند سکوریت و لمینت بسیار زیاد است و به همین روی مهندسی شیشه در قیاس با سازه‌های کلاسیک فلزی/ بتونی از سطح پیچیدگی بالاتری بهره برده است. این در حالی بود که تا قبل از به وجود آمدن روش‌های مدرن آنالیز سازه به توسط رایانه‌های قدرتمند، طراحی یک پل تمام شیشه‌ای و یا پلکان‌های تمام شیشه‌ای امکان نداشت. این روند با ورود تولیدکنندگان و شرکت‌های مطرح به بازار سرعت گرفت و معماران و سازندگان توانستند ایده‌های خود را به صورت حرفه‌ای برای ساخت یک نمای شیشه‌ای پیاده کنند.

سازه های شیشه ای زیبا هستند

از مزایای سازه شیشه‌ای می‌توان به زیبا بودن آن اشاره کرد. در قرن بیست و یکم و با ورود تکنولوژی به تمامی عرصه‌ها، زیبایی طراحی یک سازه بسیار ارزشمند است. چرا که نمای شهر به آن وابسته است. این سازه‌های شیشه‌ای به دلیل اقتصادی بودن نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند، زیرا دیگر نیازی به تیرآهن و دریل کاری نبوده و نصب این سازه‌ها را آسان کرده است. در بعضی از کشورهای جهان اول که از سازه‌های شیشه‌ای استفاده می‌کنند، این نمای هنری و مدرن را در اختیار بینندگان قرار می‌دهند و از این نظر جذب توریست می‌کنند. در سازه‌های شیشه‌ای به دلیل اینکه قطعات آماده شده برای نصب وجود دارد به همین دلیل می‌توان از آنها در پروژه‌های مختلف و پیچیده استفاده نمود. همچنین با توجه به درخواست کارفرما و نظر معمار می‌توان از ضخامت‌های مختلف شیشه که بین ۸ میلیمتر تا ۳۱ میلیمتر می‌باشد استفاده کرد. مزیت عمده دیگر سازه‌های شیشه‌ای در قابلیت روکش کردن و عایق کردن شیشه‌ها می‌باشد. بدین وسیله نگرانی برای رسیدن فصول مختلف سال وجود ندارد.

نمای اسپایدر

نمای اسپایدر

نمای اسپایدر در واقع نوعی نمای پرده ای یا کرتین وال است که در آن شیشه به وسیله اتصالات نقطه …

سقف شیشه ای

سقف شیشه ای

معرفی محصول سقف شیشه ای سقف شیشه ای ، استفاده از متریال شیشه برای ساخت سقف در کنار مصالح دیگر …

کف شیشه ای

کف شیشه ای یا شیشه کف

معرفی محصول کف شیشه ای یا شیشه کف امروزه با پیشرفت صنعت شیشه سازی و تولید انواع شیشه نشکن و …

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال یا نمای Curtain Wall یا به عبارت دیگر نمای لاملنمای کرتین وال یک سیستم نمای بیرونی مدرن …

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.