شیشه لمینت با استفاده از فرایندهای ایمنی سازی از جمله فیلم گذاری و یا استفاده از رزین‌های مخصوص ساخته می‌شود. این لایه‌ها، پیوستگی شیشه را در هنگام شکست حفظ می‌کنند که ضریب ایمنی بالاتری نسبت به شیشه‌های معمولی دارد .
شیشه لمینت شده کشسان است. این شیشه خرد نمی‌شود و از آسیب رسانی شدید به افراد ممانعت به عمل می‌آورد. از مهمترین خصوصیات این نوع شیشه می‌توان به عایق حرارتی بودن ، مقاومت دربرابر رطوبت، محافظت در برابر UV، کاهش آلودگی صوتی و امنیت بالا اشاره کرد. شیشه ی لمینت در بانک‌ها، بیمارستان‌ها، استخرها، نورگیرها، کف شیشه‌ای و پنجره‌های ساختمانی و شیشه جلو خودروها کاربرد دارد.

شیشه لمینت بسیار محکم و ایمن است و در قیاس با شیشه خام و معمولی از ضریب ایمنی بالاتری برخوردار است. تفاوتی که این شیشه با شیشه سکوریت دارد در این است که در وسط آن از یک طلق پلیمری استفاده شده است. به هنگام لمینت شدن شیشه، یک لایه بین دو یا چند شیشه قرار گرفته که این طلق باعث می‌شود که تکه‌های شکسته شده شیشه به هنگام شکسته شدن، به طلق بچسبند. به همین دلیل شیشه لمینت از نوع شیشه‌های نشکن است. این خاصیت باعث شده که از این شیشه‌ها در صنعت ساختمان سازی استفاده شود.

کاربرد شیشه لمینت

یکی دیگر از کاربردهای این نوع شیشه این است که به عنوان یک شیشه ضد سرقت به کار می‌رود. به همین دلیل از این شیشه در مکان‌هایی که نیاز به امنیت بالایی دارند مانند بانکها، طلافروشی‌ها، موزه‎ها و صرافی‌ها استفاده می‌شود. بنابراین، شیشه لمینت علاوه بر ضد سرقت بودن، ضد گلوله نیز هست. امروزه از شیشه ی لمینت در شکل‌های مختلف استفاده می‌کنند. کاربرد این شیشه به عنوان شیشه ضد سرقت در مکان های امنیتی یکی از این موارد است. با این وجود می‌توان از نوع شیشه در تمامی قسمت‌های ساختمان، در نماها و پارتیشن‌های عمودی و افقی کف و سقف استفاده کرد.

مزایای شیشه لمینت

یکی دیگر از مزایای این نوع شیشه عایق صدا بودن آن می‌باشد. این شیشه به خوبی از عبور صوت جلوگیری کرده و همچنین از ورود اصوات از خارج ممانعت به عمل می‌آورد. همچنین شیشه لمینت دارای افزودنی‌هایی می‌باشد که نور UV خورشید را جذب کرده و خسارات وارده توسط این نور را کاهش می‌دهند.

قیمت شیشه لمینت

قیمت این نوع شیشه بر اساس نوع شیشه و ضخامت آن و همچنین خارجی یا ایرانی بودن محصول متفاوت می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و نیاز سنجی پروژه خود و همچنین آگاهی از آخرین قیمت محصولات ما همین حالا با کارشناسان شرکت اَلودَر تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.