نرده استیل

این روزها از نرده استیل در پروژه های ساختمانی به سبب زیبایی ظاهر و دوام و استحکام زیاد آن استفاده روز افزونی می‌گردد ، ضمن اینکه زمان نصب آن به خاطر استفاده از پرچ و پیچ بسیار کمتر انواع نرده های چوبی و آهنی می‌باشد و نیاز کمتر به جوشکاری دارد.وجود آلیاژ نیکل در نرده های استیل باعث می‌شود که این محصولات خاصیت ضد زنگ داشته باشند همچنین در طول زمان تغییر شکل و رنگ در آنها ایجاد نمی‌گردد.

انواع آلیاژ استیل در تولید نرده

 • نرده استیل ۳۰۴ :

آلیاژ استیل استفاده شده در این مدل شامل فولاد با درصد خاصی از کروم و نیکل است که در مجموع ۱۰.۵ درصد از آلیاژ را تشکیل می‌دهد و باعث می‌شود که فولاد خاصیت ضد زنگ زدگی را داشته باشد همچنین میزان کربن موجود در آلیاژ استیل ۳۰۴ حدود ۱.۵ درصد می‌باشد که وجود این عنصر باعث بوجود آمدن خاصیت عدم جذب توسط آهن‌ربا یا به اصطلاح نگیر بودن می‌شود.

نرده ساخته شده با استیل ۳۰۴ در هر محیطی قابل استفاده است چه محیط‌های باز و در معرض رطوبت و چه در محیطهای بسته که در معرض رطوبت نیستند.

 • نرده استیل ۲۰۱:

درصد عنصر کروم و نیکل آلیاژ استیل مورد استفاده در استیل ۲۰۱ کمتر از ۱۰.۵ درصد است بنابراین خاصیت ضد زنگ زدگی را ندارد و در عوض دارای عنصر منگنز می‌باشد با این حال استیل ۲۰۱ دارای ظاهری مشابه استیل ۳۰۴ می‌باشد.نرده تولید شده با استیل ۲۰۱ در جاهایی به کار می‌رود که در معرض رطوبت و نم قرار نداشته باشد.
بطور مثال به عنوان نرده پله و جان‌پناه و حصار‌های داخل ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مدل های نرده استیل

نرده از جنس استیل با توجه به محل و مکانی که مورد استفاده قرار میگیرد و نوع کاربری ساختمان دارای مدل‌های متنوع و طراحی های گوناگون می‌باشد.

نرده راه پله سه خط

ارتفاع این نوع نرده حدود ۸۰ تا ۸۵ سانت می باشد  و رایج‌ترین مدل در ساختمان‌های مسکونی و عمومی، نرده استیل سه خط می‌باشد.

نرده راه پله چهار خط

ارتفاع این نوع نرده ۹۰ سانت می باشد  و از رایج‌ترین مدل نرده در ساختمان‌های مسکونی و عمومی،می‌باشد.

نرده راه پله پنج خط

ارتفاع این نوع نرده ۱۰۰ سانت می باشد  و از آن در ساختمان‌های مسکونی و عمومی بالای ۷ طبقه استفاده می‌شود .

نرده حصاری

برای بالکن وتراس‌ها از نرده استیل حصاری استفاده می‌شود. پروفیل ها در این نوع ، به صورت عمودی و موازی یکدیگر به کار گرفته می‌شوند.

نرده ترکیبی

مدل دیگر نرده چوب و استیل می‌باشد، که بصورت ترکیبی کار می‌شود.همچنین برای ساختمانهای لوکس از نرده دارای  ترکیب استیل و شیشه استفاده می‌شود که شکلی مدرن به محیط می‌بخشد.

مزایای نصب نرده استیل

 • زنگ نمیزند
 • ضمن محافظ بودن و ایجاد امنیت ، زیباست و به بهبود دکوراسیون محیط کمک میکند.
 • دارای ضمانت مادام العمر عدم زنگ زدن و تغییر رنگ است.
 • ضد خش است.
 • ضد حریق است.

نرده استیل را در چه قسمتهایی از ساختمان میتوان استفاده کرد؟

اینگونه نرده را در جاهای مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرا می‌گیرد به عنوان مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نرده تراس
 • حفاظ پنجره
 • حفاظ بالکن
 • نرده راه پله
 • حفاظ بانکی

انواع رنگ نرده استیل

انواع رنگ های شامپاینی، نقره ای و طلایی و همچنین رنگ خود استیل جهت هماهنگی با سلایق و در محیط های گواناگون آماده و ارائه می شود. همچنین امکان براق و یا مات بودن سطح استیل با توجه به نیاز و خواست مشتری وجود دارد. نرده استیل دارای طرح‌های مختلفی می‌باشد تا خواست و نیاز مشتری را برآورده کند.

قیمت نرده استیل

قیمت نرده راه پله نسبت به سایر نرده های استیل که در بالکن وبرای پنجره ها استفاده می‌شود به خاطر کمتر بودن قیمت متریال استفاده شده برای آن کمتر می‌باشد.

روش تعیین قیمت یا قیمت گذاری نرده استیل بر اساس طول نرده پس از نصب آن محاسبه میگردد همچنین برای محاسبه آن جنس و کیفیت متریال مصرفی ،جنس و نوع پایه‌های استفاده شده، آلیاژ استیل، تعداد لوله‌ها و پروفیل‌هایی که به عنوان گارد استفاده می‌شوند یا به اصطلاع تعداد خط که معمولاً از سه خط بیشتر است و مدل اتصالات استفاده شده برای نصب بسیار حائز اهمیت می باشد.

مورد مهم تعیین کننده دیگر قطر استیل لوله و پروفیل مورد استفاده در ساخت نرده می‌باشد.

قطر‌های معمول که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند ، قطر‌های ۶ و ۸ میلیمتر می‌باشند.برای تعیین دقیق قیمت نرده استیل مورد نیاز خود با کارشناسان اَلودَر تماس بگیرید، همکاران و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به عزیزان می باشند.