نرده شیشه ای یا هندریل شیشه ای

نرده شیشه ای یا نرده تمام شیشه که به غلط هندریل شیشه ای هم گفته می‌شود .

نرده شیشه ای - هندریل شیشه ای

نرده شیشه ای یا هندریل شیشه ای چیست؟

هندریل شیشه در‌ واقع به قسمت بالایی نرده گفته می‌شود که جایی برای گرفتن دست در نظر گرفته شده و ضخامت آن بیشتر از سایر پروفیل های استفاده شده در نرده می‌باشد.
هندریل میتواند از جنس شیشه ، چوب ، استیل ، شیشه و یا ترکیب از این مواد باشد.
نرده شیشه‌ای نرده پله ای است که طراحی می‌شود تا ضمن ایجاد ایمنی یک منظره و دیدِ باز و زیبا را بوجود بیاورد.
در ساخت نرده های شیشه‌ای معمولاً از یک پایه نگهدارنده آلومینیومی برای نگه داشتن شیشه‌ها استفاده می‌شود.

انواع هندریل شیشه ای

هندریل شیشه‌ای از نظر شیوه نصب و اجرا دارای انواع گوناگونی می‌باشد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

نرده شیشه ای - هندریل شیشه ای

هندریل تمام شیشه‌ای با اتصال اسپایدری یا فیکس پوینت

این مدل نرده شیشه ای با استفاده از یراق دکمه‌ای شکل از جنس استیل و آلومینیوم ساخته می‌شود.بخش پانل شیشه ای ازجنس شیشه سکوریت به ضخامت های ۱۰ میلیمتر و ۱۶ میلیمتر ساخته می شود.

برای نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت در پایین هر پنل شیشه ای چهار عدد سوراخ ایجاد می‌گردد.این سوارخ‌ها محل قرار گیری یراق فیکس کننده شیشه ها به دیواره کناره بالکن یا راه پله می‌باشند. برای هندریل یا دستگیره این مدل نرده شیشه ای از انواع پروفیل استیل یا آلومینیوم استفاده می‌گردد.

مورد مهم در اجرای این مدل نرده انجام زیر سازی مناسب برای نصب اتصال فیکس پوینت به دیواره ها می‌باشد.زیرسازی باید کاملاً صاف و تراز باشد. در صورت درست انجام نشدن این مرحله امکان دارد در مرجله نصب پنل های شیشه ای بر روی فیکس پوینت ها با مشکل عدم تراز و یک اندازه نبودن فاصله بین شیشه ها روبرو شویم.

نرده شیشه ای - هندریل شیشه ای

هندریل شیشه ای اکسپوز

در این شیوه، نرده شیشه‌ای یا هندریل شیشه ای بوسیله پروفیل‌های آلومینیومی به شکل U که در واقع پایه‌های محکم کننده شیشه ها هستند اجرا می شود. این پروفیل ها به دو روش رو کار و تو کار (یا دفنی) اجرا می‌شود.

در اجرای این مدل نرده معمولاً از شیشه سکوریت و یا لمینت استفاده می‌گردد . حداقل ضخامت شیشه برای اجرا در این شیوه ۱۲ میلیمتر می‌باشد. هر چه ارتفاع پانل های شیشه ای زیادتر باشد تعداد پایه های U شکل افزایش خواهد یافت. نرده های شیشه ای که به این روش اجرا می شوند هیچ پایه عمودی ندارند و نمای ظاهری نرده به صورت یک دیواره تمام شیشه ای یک پارچه است.

این نوع نرده بیشتر در مجتمع های تجاری و مکان های عمومی اجرا می‌گردد.

نرده شیشه ای - هندریل شیشه ای

هندریل شیشه ای با پایه اسپیگات :

این نوع نرده شیشه‌ای از سریع‌ترین و ساده‌ترین روشهای اجرا برخوردار است. نرده شیشه ای اسپیگات با پایه های اسپیگات که به صورت سرنیزه ای شکل هستند اجرا می شوند. جنس این پایه ها آلومینیوم یا استیل است که شیاری به ارتفاع ۱۵ سانتیمتر در وسط دارند . این پایه ها روی سطح سنگ یا بتن به طور محکم متصل می‌گردند و شیشه را در شیار خود مهار می کنند . معمولا در هندریل شیشه ای اسپیگات برای هر شیشه دو الی چهار پایه اسپیگات ( با توجه به طول شیشه ) استفاده می‌گردد . شیشه‌های مورد استفاده در این شیوه با ضخامت ۱۶ تا ۲۰ میلیمتر می‌باشد .

قیمت نرده شیشه ای چقدر است؟

قیمت آن بسته به ضخامت شیشه(از ۵ میلیمتر تا ۱۰ میلیمتر) ،نوع شیشه(لمینت یا سکوریت بودن) ، نوع اتصالات بکار رفته در آن و کامپوننت آلومینیوم مورد استفاده متفاوت می‌باشد.
برای اطلاع از قیمت نرده شیشه‌ای یا هندریل شیشه‌ای با کارشناسان شرکت اَلودَر تماس بگیرید تا ضمن نیازسنجی و مشاوره با شما عزیزان از قیمت آن مطلع گردید.