نکاتی درباره مراقبت و نگهداری از نرده شیشه ای

مراقبت و نگهداری از نرده های شیشه ای

این نوشته شامل نکاتی درباره مراقبت و نگهداری از نرده شیشه ای می باشد.

  • اینکه چگونه با لوازم و مواد بسیار ساده و در دسترس آنها را تمیز و پاکیزه کنیم
  • چه موقع و در چه آب و هوایی آنها را بشوییم تا آسیبی به آنها نرسد و در طول زمان به بهترین شکل ممکن باقی بمانند با ما همراه باشید.
مراقبت و نگهداری از نرده های شیشه ای

هزینه نگهداری نرده های شیشه ای بسیار پایین است

بیشتر مردم ترجیح می‌دهند که وقت خود را هنگامی که درفضای باز محیط باغ یا ویلای خود هستند صرف تفریح وگذراندن وقت با خانواده کنند.
همچنین کسی ترجیح نمی دهد که وقت خود را صرف تعمیر و نگهداری از نرده ها کند.نرده هایی که ایمنی محیط را برای خود و خانواده‌اش فراهم می کند و این در حالی است که نرده های شیشه ای تقریباً نرده های بدون تعمیر هستند و مسلما می توان گفت که آنها سیستمهای با خرابی کم می باشند و به کمترین نگهداری احتیاج دارند.
همچنین آلومینیوم استفاده شده در سیستم نرده شیشه ای به طور طبیعی در برابر خوردگی و زنگ زدن مقاوم است آنها دارای یک لایه پوشاننده هستند که مانع از زنگ زدن آنها در شرایط مرطوب می شود.

نرده های شیشه ای الودر

تمام پنل های شیشه ای که در ساخت نرده شیشه ای توسط شرکت الودر مورد استفاده قرار می گیرد دارای لایه پوشاننده که خاصیت ضد آب و ضد چربی دارد و همچنین در برابر خراشیدگی و و خوردگی مقاوم است تمام این خاصیت ها باعث می‌شود تا سیستم نرده شیشه ای دارای کمترین نیاز به صرف انرژی و زمان برای تعمیر و بازسازی داشته باشد.

بازبینی و مراقبت از نرده‌های شیشه‌ای محیط باز

مهمترین چیزی که شما باید برای حفظ ظاهر و مقاومت سیستم نرده شیشه ای خود آن را انجام دهید این است که حداقل به صورت سالانه آن را مورد بازبینی و بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که از لحاظ ساختار و پایه ها همه چیز در بهترین شرایط ممکن باشد.
چنانچه باغ یا ویلای شما یا محلی که نرده های شیشه ای در آن مورد استفاده قرارگرفته است در مناطق ساحلی است یا اینکه نرده‌ها در کنار استخر مورد استفاده قرار گرفته‌اند یا به طور کلی جاهای دارای رطوبت بهتر است که کار بازبینی و بررسی نرده های شیشه ای هر ۶ ماه یکبار انجام بگیرد.

شستشو و تمیز کردن نرده های شیشه ای

همچنین ضمن بررسی بهتر است که به تمیز کردن و زدودن هرگونه آلودگی از روی نرده ها اقدام کنید تا نرده های شما درخشان و سالم باقی بماند.
هر دو قسمت آلومینیوم و شیشه به سادگی و به یک شکل قابل پاکیزه شدن هستند فقط کافیست از مقداری مایع ظرفشویی به همراه آب مورد استفاده قرار دهید.شما میتوانید این کار را با استفاده از دو یا سه قطره مایع ظرفشویی در یک گالن آب بخوبی انجام دهید.

شما می توانید کار شستشوی نرده های شیشه ای را با استفاده از مایع صابون و آب گرم انجام دهید. همچنین لازم است که بعد از شستشو نرده ها را با تکه پارچه خشک و تمیز کنید.

استفاده از سرکه سفید در تمیز کردن هندریل شیشه ای

روش شستشوی دیگر استفاده از سرکه سفید می باشد که باعث میشود که نرده ها برای مدت طولانی عاری از گرد و خاک باقی بمانند.

نحوه بکارگیری سرکه سفید

برای این کار لازم است که قبل از آبکشی با آب گرم مقدار مساوی سرکه سفید را با آب مخلوط کنید و به وسیله یک وسیله پارچه نرم و یا یک تکه اسفنج این مایع را به نرده ها بکشیم سپس با آب گرم آنها را بشوییم و در آخر اجازه بدهیم که در مجاورت هوا خشک شوند.

استفاده از شوینده های شیمیایی در تمیز کردن هندریل شیشه ای

همچنین برای شستشو و تمیز کردن نرده های شیشه ای میتوان از شوینده های شیشه متعددی که در فروشگاهها وجود دارد استفاده کرد فقط باید مد نظر داشته باشید که از شوینده های قوی برای این کار استفاده نکنید.

چنانچه شما مطمئن نیستید که یک شوینده چگونه عمل میکند بهتر است که یک قسمت کوچک از نرده را به وسیله آن تمیز کنید تا از نحوه عملکرد آن مطمئن شوید.

بهتر است در چه زمان و شرایط آب و هوایی نرده های شیشه‌ای را بشوییم؟

بهتر است که از شستن پنل های شیشه ای در هوای گرم بوسیله آب خنک خودداری کنید تا گرمای خورشید به پنل های شیشه های شما صدمه نزند و باعث ترک خوردن پنل‌های شیشه‌ای نشود این نکته را مد نظر داشته باشید که بهترین زمان برای شستشوی نرده های شیشه ای در زمانی است که آسمان ابر آلود باشد یا زمانی که نرده‌ها در سایه قرار دارند می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *