در این نوشته قصد داریم تا به توضیحی در مورد کاور استیل یا همان روکش استیل  یا ورق استیل بپردازیم.

کاور استیل چیست؟

کاور استیل ورقه‌ای از جنس استیل ضد زنگ یا Stainless steel است. آلیاژ ورقه استیل از نوع ۳۰۴ یا استیل ۳۱۶ می‌باشد. از کاور استیل برای پوشاندن محصولاتی مثل انواع درب، ستون، میز، درب آسانسور، کابین آسانسور و یا سایر محصولات فلزی استفاده می‌شود.

زیر سازی کاور

کاور استیل عمولاً زیر سازی یا پایه‌ای از آهن ،آلومینیوم یا استیل دارند. روکش استیل به منظور پوشاندن نقاط و خطوط جوش و کدر بودن که بعد از جوشکاری در محصولات استیل یا آهنی به وجود می آید و ظاهر محصول را سیاه یا کدر می کند استفاده می‌شود.
استفاده از کاور استیل در این موارد باعث می‌شود تا ظاهر محصول زیباتر و با رنگ و جلای بهتر به نظر برسد.

کاور استیل با توجه به اینکه چه سطحی را را مورد پوشش قرار دهند دارای زیرسازی های متفاوتی می باشند .معمولاً برای زیرسازی از ورق های استیل ، ورقه های نبرد شده آهن یا پروفیل های آهنی چهار چوب ساخته می‌گردد. سپس ورق های استیل با چسب های مخصوص بر روی چهارچوب چسبانیده می‌شوند.

رنگهای کاور استیل

روکش استیل در رنگ های طلایی و نقره ای و شامپاینی موجود می باشد.همچنین از نظر ظاهری  ورقهای استیل دارای دو نوع خش‌دار و صیغلی می‌باشند. ورق های استیل که به عنوان کاور استفاده میشوند معمولاً دارای ضخامت نیم تا یک میلیمتر می باشند .

کاور استیل رنگی خش دار

بر خلاف تصور عامه که ممکن است ضخامت بیشتر از ورق ها را نشان کیفیت بهتر بدانند بلعکس در این مورد ورق نازک‌تر دارای کیفیت بهتر است، در حقیقت ضخامت های کمتر دارای کاربرد بیشتری می باشند چون بعد از خم‌کاری و پوشش محصولات استیل از سطح کار بلند نمی‌شوند چون حالت فنریت کمتری دارند و از روی سطح کار جدا نمی‌شوند یا به عبارتی روی سطح کار می خوابند.

طول ورق های استیل معمولاً بین ۲ متر تا ۲ متر و نیم می باشد. البته ورقه هایی با طول بیشتر در بازار موجود می باشد که دارای قیمت بالاتری می باشد همینطور کشور سازنده استیل در تعیین قیمت ورق استیل یا کاور استیل تعیین کننده می باشد به طور مثال ورقه های ساخت کشور ترکیه از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.

در جاهایی که در معرض رطوبت قرار دارند مانند درب های ورودی ساختمان یا فروشگاه‌ها از کاور استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ که خاصیت ضد زنگ دارند استفاده می‌گردد.

mirror finish stainless steel

قیمت کاور استیل

قیمت این محصول با توجه به ضخامت ، رنگ ، خش‌دار یا براق بودن و طول ورق همچنین کشور سازنده متفاوت می‌باشد.
برای نیاز سنجی و آگاهی از قیمت بروز این محصول همین الان با مشاوران شرکت الودر تماس بگیرید.

کاور استیل چیست؟

کاور استیل در واقع پوشش فلزی ضد زنگ است که برای پوشاندن سطوح فلزی مثل درب آسانسور استفاده می شود!

قیمت کاور استیل چنده؟

قیمت کاور استیل در رنگ ها و جنس های مختلف متفاوت است و ابعاد آن نیز تاثیر مستقیمی بر هزینه خرید کاور استیل دارد. برای استعلام قیمت همین الان کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.