کرکره رول آپ (کرکره اتوماتیک) برای پارکینگ

اگر به دنبال خرید کرکره باشید، حتما نام کرکره رول آپ یا کرکره برقی به گوشتان خورده است. کرکره‌ای که یکی از رایج‌ترین انواع کرکره در دنیا است و کاربردهای بسیار زیاد و متنوعی دارد. کافی است فقط به اطراف خود نگاهی بیندازید. به راحتی در انواع درب اتوماتیک رول آپ و کرکره پارکینگ، استفاده از این نوع کرکره را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که در حال ساخت و ساز خانه یا مغازه خود هستید و یا می‌خواهید بزسازی را انجام دهید، از کرکره رول آپ غافل نشوید.

در این مقاله قصد ما آشنایی بیشتر با این کرکره، انواع آن و کاربردهای بسیار زیاد آن است. در صورتی که به دنبال اطلاعات و آگاهی در این زمینه می‌باشید با استفاده از این مقاله می‌توانید به نکات دلخواه خود برسید. امید است با خواندن این مقاله بتوانید به سوالات خود پاسخ مناسبی بدهید و کرکره برقی یا درب اتوماتیک رول آپ مناسبی را برای کاربرد مورد نظر خود، انتخاب نمایید.

کاربری انواع کرکره اتوماتیک

انواع مختلف کرکره‌های برقی و درب‌های اتوماتیک، کاربردهای متفاوت و خاص خود را دارند. همین موضوع تنوع در ساخت موجب تنوع در کاربری آن‌ها نیز شده است. در صورتی که به دنبال استفاده از این محصول هستید، کاربرد مختلف این محصول را بخوانید و با انواع آن آشنایی بیشتری پیدا کنید. به این ترتیب می‌توانید انتخاب بهتری را برای خرید خود داشته باشید.

 1. استفاده از درب اتوماتیک رول آپ برای کرکره پارکینگ:

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرهای کرکره برقی در استفاده برای کرکره پارکینگ و به عنوان درب پارکینگ است. به این کرکره‌ها در اصطلاح، کرکره برقی پارکینگی گفته می‌شود و معمولا وزن کمی دارند. این وزن کم به دلیل استفاده از آلیاژ آلمینیوم به عنوان تیغه‌های کرکره برقی است. همچنین این کرکره‌ها می‌توانند عایقی خوبی برای دا باشند و از ورود و خروج صدا جلوگیری را به عمل آورند.

این درب‌ها عموما از جنس آلمینیوم یا استیل هستند و در سه نوع سکشنال، آلمینیومی و گالوانیزه فوم‌دار تولید می‌شوند.

 1. استفاده از کرکره اتوماتیک به عنوان کرکره فروشگاه:

یکی از مکان‌هایی که این روزها از انواع کرکره رول آپ برای درب خود استفاده می‌کند و استقبال خوبی را داشته است، فروشگاه‌ها هستند. کافی است کمی در بازار بچرخید تا فروشگاه‌های بسیاری را مشاهده کنید که از کرکره رول آپ به عنوان درب خود استفاده می‌کنند. امنیت و زیبایی مهم‌ترین عواملی هستند که مغازه‌داران را به سمت استفاده از این نوع کرکره سوق داده است.

[aparat id=’4q1Ir’]

 1. کرکره پنجره رول آپ:

از کرکره رول آپ یا کرکره برقی، به عنوان کرکره پنجره یا پرده برقی نیز می‌توان استفاده کرد. اگر به دنبال امنیت و زیبایی در ظاهر پنجره‌های خود هستید، می‌توانید با استفاده از این نوع کرکره، ایمنی پنجره‌های خود را تضمین کنید. ضمنا استفاده از این کرکره‌ها به عنوان پنجره، می‌تواند در برابر ورود سرما، گرما، آفتاب، باد، خاک و دیگر موارد جلوگیری به عمل آورد.

در صورت نیاز به نور، می‌توان این نوع از کرکره‌ها را از جنس پلی کربنات ساخت تا به صورت شفاف باشند اما به طور کلی این پنجره‌ها با جنس آلمینیوم و فولاد نیز تولید می‌شوند.

 

کرکره پنجره رول آپ، نوعی از کرکره‌های رول آپ

 1. استفاده از کرکره‌‌های اتوماتیک صنعتی برای درب اتوماتیک رول آپ:

کرکره‌های صنعتی قدری در قدرت موتور خود با سایر کرکه‌ها تفاوت هستند. قدرت موتور این کرکره‌ها بسیار بیشتر از دیگر کرکره‌ها است .همین موضوع آن‌ها را برای هر استفاده‌ای مناسب می‌کند. البته این نوع از کرکره قیمت بیشتری به نسبت سایر کرکره‌ برقی دارد. به همین دلیل ممکن است مورد استقبال تمامی افراد قرار نگیرد. البته استفاده از این کرکره به عنوان کرکره پارکینگ برای مجتمع‌های بسیار بزرگ می‌تواند گزینه مناسبی باشد. ضمنا سوله‌های کارخانه‌ها و محیط‌های صنعتی گزینه‌های مناسب دیگری برای استفاده از این نوع درب‌های اتوماتیک هستند.

انواع تیغه کرکره برقی

کرکره رول آپ یا کرکره برقی، در انواع تیغه‌های خود متفاوت هستند. تنوع این محصول به دلیل جنس متفاوت آن‌ها در تیغه‌های‌شان است. اگر به دنبال خرید کرکه برقی هستید و نمی‌دانید که تیغه‌های کرکه شما باید از چه جنسی باشد، در ادامه برای شما از این موارد سخن خواهیم گفت. ضمنا این تیغه‌ها برای کاربردهای مختلفی دارای تنوع هستند. پس پیش از خرید لازم است تا کاربرد و مورد مصرفی خود را مشخص نمایید.

 1. تیغه کرکره برقی آلمینیوم اکسترود
 2. تیغه کرکره اتوماتیک لیبل دار
 3. تیغه کرکره رول آپ دو رو دو جداره

فواید استفاده از کرکره اتوماتیک

به هرحال هر وسیله‌ جدید که وارد بازار می‌شود، در صورتی دوام می‌آورد که بتواند با محصولات دیگر در بازار رقابت کند. محصولات جدید برای آن‌که بتوانند از محصولات قبلی پیشی بگیرند و رقیب سرسختی و جدی برای آن‌ها باشند، باید بتوانند خدمات و کاربردهای بیشتری را ارائه دهند. تنها در این صورت است که مشتریان ثابت محصولات دیگر، به این محصولات جدید اعتماد می‌کنند و محصول مورد استفاده خود را تغییر می‌دهند.

این قاعده برای انواع درب رول آپ و کرکره پنجره رول آپ نیز صدق می‌کند. این کرکره‌ها و درب‌ها توانستند با ارائه خدماتی جدید و بسیار پرکاربرد، جای خود را به سرعت در بازار باز کنند و به عنوان محصول جدید خیلی به سرعت مورد استقبال قرار گرفتند. از مزایا و کاربردهایی که باعث استقبال از این محصول شد، در ادامه به طور مفصل سخن خواهیم گفت. با ما همراه باشید تا درباره این موارد، اطلاعاتی را کسب کنید.

 1. یکی از مهم‌ترین فواید استفاده از کرکره رول آپ، به عنوان کرکره پارکینگ، امنیت آن است. هنگامی که شما درب اتوماتیک رول آپی را برای منزل یا پارکینگ خود دارید، (هرچند ممکن است در مغازه‌ها و کارنه‌ها نیز این محصول مورد استفاده قرار گیرد) پس از خروج از منزل یا محل کار، مطمئن هستید که درب بسته شده است! شما هیچگاه استرس بسته شدن یا نشدن را برای درب اتوماتیک رول آپ نخواهید داشت و این خود به عنوان یکی از مزیت‌های کرکره رول آپ برای استفاده به عنوان کرکره پارکینگ شناخته می‌شود.
 2. مزیت دیگر آن عدم نیاز به فردی است که لازم باشد در را برای شما باز کند یا ببندد. در استفاده از درب رولاپ، شما با فشار دادن یک دکمه درب را باز کرده و می‌بندید و نیازی به پیاده شدن از ماشین خود را ندارید. همچنین برای درب منزل یا مغازه نیز استفاده از کرکره برقی موجب ذخیر انرژی شما می‌شود و برای شما خستگی را به دنبال ندارد.

 

راحت باز شدن درب‌های رول آپ، از مزیت‌های آن

نحوه انتخاب کرکره رول آپ مناسب شما:

 1. انواع مختلف و تنوع در بازار کرکره رول آپ، موجب آن می‌شود تا افراد با توجه به کاربری و شرایط خود بتوانند گزینه مناسبی را برای خرید انتخاب کنند. ضمنا این تنوع باعث می‌شود تا با هر هزینه‌ای امکان استفاده از درب اتوماتیک رول آپ برای افراد فراهم باشد.
 2. استفاده از درب اتوماتیک رول آپ یا کرکره اتوماتیک مزایای دیگری نیز دارد. این کرکره‌ها از ورود نور، باد، باران و صدا جلوگیری به عمل می‌آورند.
 3. کرکره‌های اتوماتیک و برقی، به دلیل ظاهر شکیلی که دارند، موجب زیبایی و آراستگی در ظاهر یک مجموعه، منزل یا مغازه می‌شوند. ضمنا این محصولات به راحتی قابل شست‌وشو هستند و تمیزی را به سادگی به نمای محیط می‌بخشند.
 4. برخی از این درب‌های اتوماتیک دارای برق اضطراری یا باتری هستند که در صورت قطعی برق نیز بتوان از آن‌ها استفاده کرد. البته حتی در نوعی که از این مزیت برخوردار نیستند نیز امکان باز کردن درب به صورت دستی وجود دارد.
 5. این کرکره‌ها برخلاف درهای سنتی، نیازی به روغن کاری و سرویس‌های ماهیانه ندارند. این امر سبب آن می‌شود که در بلند مدت، هزینه‌ها بسیار کاهش یابد و بتوانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.
 6. همچنین عمر طولانی و بیشتر این محصولات مزیت دیگر درب‌های اتوماتیک محسوب می‌شود.

خلاصه نکات پایانی مقاله:

همان‌طور که در این مقاله خواندید، کرکره‌ رول آپ یا کرکره برقی که به نام کرکره اتوماتیک نیز خوانده می‌شود.به عنوان محصولی جدید چند سالی است که وارد بازار و محصولات صنعتی ایران شده است. این کرکره‌ها توانستند به سرعت خود را در این بازار جای دهند و مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گیرند. دلیل عمده این اتفاق، مزایای بسیار و کاربری بسیار متنوع این محصول بود که آن را برای انواع درب و پنجره مناسب کرد. منازل، مجتمع‌های بزرگ، خانه‌ها و ویلاها، شرکت‌ها و کارخانه‌جات، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها و کرکره پارکینگ‌ها .موارد بسیار دیگری به سرعت جز مصرف کنندگان و استفاده کنندگان همیشگی این محصول شدند. حال با رونق گرفتن استفاده از این محصول در بازار، تنوع این محصولات روز به  روز افزوده می‌شود و مدل‌های متنوع‌تری از این موارد راهی بازار محصولات صنعتی می‌شوند.

 

کاربرد صنعتی درب‌های اتوماتیک

یکی از محصولات جدید این بازار، کرکره‌هایی است که به عنوان پرده یا برای محافظت از پنجره‌ها استفاده می‌شود. این محصول نیز توانست به سرعت جای خود را در بازار پیدا کرده و جایگزینی برای محصولات قبلی شود. زیرا مزیت‌های این محصول بسیار بیشتر از محصولات قبلی بود. هرچند این محصول نیز مانند دیگر محصولات معایبی جزئی دارد. البته مزیت‌های این محصول آنقدر چشم‌گیر بوده است که معایب آن به چشم نیایند.

امید است با خواندن این مقاله توانسته باشید با این محصول آشنایی اولیه را پیدا کنید . در ادامه بتوانید خریدی متناسب با نیاز خود داشته باشید. خریدی که شما را به مقصود مورد نظرتان برساند . هدف شما را از خرید کرکره اتوماتیک یا رولاپ تامین کند.

خشایار شیرنظرمشاهده نوشته ها

Avatar for خشایار شیرنظر

صنعت ساختمان طیف وسیعی از خدمات و محصولات رو دربر داره که من سال هاست در زمینه نرده استیل، درب برقی، درب اتوماتیک، شیشه سکوریت، شیشه بالکن، کرکره برقی، نمای شیشه ای ، نرده شیشه ای و محصولات و خدمات مرتبط در حال فعالیت هستم. خوشحالم میشم بتونم کمکی به ایرانیان عزیز داشته باشم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.